Softinet od ponad 16 lat działalności stawia na kompetencje i ciągłe poszerzanie wiedzy. Wyznajemy zasadę, że wykwalifikowany zespół decyduje o sukcesie firmy i skuteczności działań.

Dzięki kompetencjom i doświadczeniu Zespołu powstała nasza oferta, która odpowiada na aktualne potrzeby Klientów. Rozwiązujemy skomplikowane problemy Klientów w zakresie naszych specjalizacji: bezpieczeństwo IT/OT, Infrastruktura IT/OT, usługi IT.

Zapraszając nowe osoby do zespołu, zwracamy uwagę, aby pasowały do naszego klimatu wzajemnego zaufania, wsparcia, współpracy i poczucia humoru.

Obecnie poszukujemy na stanowisko:

Analityk bezpieczeństwa SOC

Cała Polska

Zakres obowiązków

Monitorowanie zdarzeń naruszenia bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym

Analiza wykrytych zdarzeń bezpieczeństwa

Kategoryzowanie incydentów bezpieczeństwa i nadawanie im priorytetów

Obsługa incydentów bezpieczeństwa

Zbieranie kluczowych informacji i opisywanie ich na potrzeby dalszej analizy

Współpraca z kadrą techniczną klientów

Praca na systemach usług bezpieczeństwa IT i/lub OT

Współpraca z zespołami CERT/CSIRT z kraju i ze świata

Oczekiwania

Znajomość systemów operacyjne Windows i Linux

Praktyczna znajomość TCP/IP i podstawowych protokołów sieciowych (DNS, HTTP, SMTP, itp.)

Wiedza z obszaru cyberbezpieczeństwa oraz sieci, systemów operacyjnych, baz danych lub aplikacji

Gotowość do pracy w systemie zmianowym w trybie 24/7/365

Samodzielność w działaniu oraz dobra organizacja pracy

Dodatkowymi atutami będą:

Znajomość narzędzi i produktów takich jak: SIEM, SOAR, FW, WAF, DLP, AV, skanery podatności, proxy

Mile widziane doświadczenie pracy w zespołach monitorujących NOC lub SOC

Doświadczenie w administracji systemami informatycznymi

Oferujemy

Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i zaangażowania

Rozwój zawodowy - udział w ciekawych szkoleniach, możliwość certyfikacji z zakresu rozwiązań IT/SEC

Pracę z najnowszymi technologiami oraz szeroki zakres realizowanych projektów

Pracę w dynamicznym i zintegrowanym zespole

Elastyczne formy zatrudnienia (umowa o pracę lub kontrakt)

Pracę hybrydową

Pracę w nowoczesnym biurowcu, położonym blisko centrum Warszawy, w dobrze skomunikowanej lokalizacji

Benefity dodatkowe: bezpłatne lekcje języka angielskiego w firmie, opiekę medyczną, dofinansowanie do kart sportowych, warzywno-owocowe wtorki, udział w integracjach