Z przyjemnością prezentujemy nowy odcinek naszej serii Softinet IT&SEC ExperTalks, w którym przybliżamy temat protokołu 802.1x. W tym nagraniu, Karol Paluch, nasz Inżynier Systemów Bezpieczeństwa, wyjaśnia najważniejsze kwestie jednego z kluczowych obecnie elementów połączeń sieciowych.

Protokół 802.1x, będący standardem IEEE, pełni niezastąpioną rolę w zarządzaniu dostępem do sieci LAN i WLAN. Jego zastosowanie pozwala na dynamiczną kontrolę dostępu, uwierzytelniając użytkowników i urządzenia przed przyznaniem dostępu do sieci. Dzięki temu, organizacje mogą znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa swojej infrastruktury IT, ograniczając ryzyko nieautoryzowanego dostępu.

W naszym nagraniu ExperTalks, Karol dokładnie wyjaśnia, jak protokół 802.1x funkcjonuje w praktyce, przedstawiając jego kluczowe komponenty, takie jak serwer uwierzytelniający, suplikant oraz autentykator (punkt dostępowy lub przełącznik sieciowy). Przybliża również, jakie korzyści niesie za sobą implementacja tego standardu w kontekście zwiększenia ochrony danych i infrastruktury przed potencjalnymi zagrożeniami.

Zachęcamy do obejrzenia najnowszego odcinka już teraz! Odkryj protokół 802.1x i dowiedz się jak może on zmienić podejście do bezpieczeństwa sieciowego w Twojej firmie. Nie zapomnij także zasubskrybować naszego kanału, aby nie pominąć żadnego odcinka.

Wierzymy, że dzielenie się wiedzą jest kluczem do budowania silniejszego i bezpieczniejszego świata cyfrowego, dlatego już wkrótce będziemy publikować kolejne materiały na temat technologii.