Kontakt | Mapa

Oferta NetSupport DNA

NetSupport DNA to wszechstronny, a zarazem prosty w instalacji i obsłudze produkt do zarządzania infrastrukturą IT. Udostępnia funkcjonalności do monitorowania i zarządzania wszystkimi komputerami w Twej sieci komputerowej. Generuje przejrzyste i zwięzłe raporty. Dostarczany jest w formie modularnej, dzięki czemu możesz wybrać te funkcje systemu, które są dla Ciebie istotne oraz mogą zagwarantować redukcję kosztów, które Twoja firma ponosi na utrzymanie infrastruktury IT.

  • Inwentaryzacja sprzętu - automatycznie wykrywa i śledzi stan wyposażenia IT, dostarczając raporty indywidualne i grupowe dla wszystkich komputerów. Śledzenie zmian i grup według typu, możliwości modernizacji lub własnych kryteriów użytkownika. W celu ułatwienia zarządzania sprzętem, NetSupport DNA może również przechowywać informacje o zakupie, leasingu i kontraktach.
  • Inwentaryzacja oprogramowania - generuje raporty dla całej organizacji dotyczące zainstalowanych programów (np. MS Office), zainstalowanych aplikacji (np. MS Word), a nawet przechowywanych lokalnie plików (np. Mój_list.doc). NetSupport DNA zapewnia informacje o tym, ile kopii oprogramowania jest licencjonowanych, czy potrzebne są dodatkowe licencje, a także, czy można zaoszczędzić fundusze i kupować mniej licencji. Wiedza o plikach przechowywanych na każdym komputerze pozwala wskazać te, które nie są prawidłowo archiwizowane lub jedynie zajmują miejsce (np. MP3, AVI, JPG).
  • Historia - kluczowym zagadnieniem przy rozwiązywaniu problemów dotyczących zasobów IT jest wiedza o zmianach, jakie zostały dokonane na każdym z komputerów w określonym czasie. Czy użytkownik zainstalował aktualizację, usunął aplikację, czy też zniknął element sprzętu?
  • Użytkownicy - sprzęt na ogół jest przypisany do użytkowników i departamentów. NetSupport DNA pozwala sprawnie zarządzać informacjami o użytkowniku oraz zdefiniować własne dane dodatkowe, by zapewnić pełny i ciągły obraz użytkowania sprzętu w przedsiębiorstwie.
  • Alerty - większość rozwiązań dostarcza dane menedżerowi IT i pozwala wyszukać informację i zidentyfikować problemy. NetSupport DNA działa proaktywnie, ostrzegając na bieżąco o potencjalnych problemach zarówno na poziomie poszczególnych komputerów, jak i całej sieci. Dostępne są setki możliwych alertów. Ich zakres działania obejmuje rozmaite zdarzenia: zajętość CPU powyżej XX%, zmniejszenie obszaru wolnego na dysku poniżej X%, zatrzymanie określonej usługi, zainstalowanie określonej aplikacji, przekroczenie limitu licencji, awaria usług internetowych i wiele innych.
  • Zużycie energii - prawdziwym wyzwaniem w obecnych czasach jest obniżenie kosztów do minimum. Monitor energii zawarty w NetSupport DNA podsumowuje zużycie energii dla wszystkich komputerów w przedsiębiorstwie. Kluczowym punktem w monitorowaniu zużycia energii jest zlokalizowanie miejsc, gdzie włączone komputery pozostawiane są na noc albo na cały weekend.
  • Raportowanie - NetSupport DNA wytwarza raporty w trzech formatach: definiowane przez użytkownika raporty ekranowe, zapytania własne generowane przez użytkownika, pozwalające łatwo zawrzeć w raporcie dowolne dane gromadzone przez DNA wzbogacone o mechanizmy filtrów i wyrażeń warunkowych oraz realizowane przez Crystal Reports, zdefiniowane z myślą o kierownictwie raporty, przedstawiające statystykę wyższego poziomu.
  • Pomiar i kontrola użytkowania aplikacji - wspaniale jest wiedzieć, jakie aplikacje są zainstalowane w firmie. Pomaga to ściślej nadzorować liczbę licencji. Jednak fakt zainstalowania programu, nie oznacza, że jest on użytkowany. Zamiast płacić za kosztowne aktualizacje wszystkich zainstalowanych aplikacji, możesz skorzystać z NetSupport DNA, by sprawdzić kto używa aplikacji, jak długo i w jakiej porze dnia. DNA idzie nawet krok dalej i pozwala Ci zdecydować, kto i kiedy może używać danej aplikacji. W rezultacie zagwarantowane jest przestrzeganie umów licencyjnych.
  • Pomiar i kontrola użytkowania internetu - podobnie, jak pomiar aplikacji, możesz monitorować użytkowanie internetu na wszystkich komputerach. Szybko sprawdź, które strony internetowe są najpopularniejsze, ile czasu użytkownicy tam spędzają. Co najważniejsze, NetSupport DNA pozwala zablokować określone strony całkowicie lub w określonej porze. Na przykład, w ciągu paru sekund możesz ograniczyć dostęp do portali społecznościowych w godzinach pracy. Odpowiednio wdrożony system NetSupport DNA może znacznie ograniczyć przeciążenia sieci, utratę produktywności oraz zagrożenia związane z korzystaniem z niebezpiecznych stron internetowych.
  • Dystrybucja oprogramowania - często najwięcej czasu pochłania instalowanie aktualizacji i nowych aplikacji na komputerach użytkowników. NetSupport DNA sprawia, że zadania te stają się łatwe. Dla każdej aplikacji możesz utworzyć paczkę instalacyjną, która zostanie automatycznie wysłana do odpowiednich komputerów i na nich uruchomiona. NetSupport DNA oferuje unikalną funkcję publikowania paczek na poziomie departamentów. Gdy Pan Kowalski przenosi się z działu Księgowości do Sprzedaży, wszystkie potrzebne pakiety oprogramowania stają się dostępne i mogą zostać zainstalowane.

Kontakt

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o bezpośredni kontakt lub wysłanie zapytania, postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe.

Pytanie:

Dane kontaktowe: